STJÄRNKIKARE, Japan, 1900-talets andra hälft.

Vitlackerad på trästativ, D 75 mm, F 1200 mm. Längd ca 109 cm. Kikare och tillbehör i trälådor.

Slitage, repor och fläckar. Möjligen delar saknas. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK