BESTICKSERVIS, silver, 134 delar, W.A Bolin, mestadels omkring 1900-talets mitt

Tolv matgafflar, tolv matknivar med blad av rostfritt stål, tolv matskedar, tolv bordsgafflar, tolv bordsknivar med blad av rostfritt stål, tolv bordsskedar, tolv fiskgafflar, tolv fiskknivar, 18 bakelsegafflar, åtta assiettgafflar samt tolv teskedar. Total vikt 7095 g.

Bruksslitage. Bordsknivar med möjliga lagningar vid rostfria blad. En bordskniv med något löst blad. Ställvisa anlöpningar på blad.

Utropspris
36 000 SEK