CHIFFONJÉ, sent 1800-tal.

CHIFFONJÉ, sent 1800-tal.

Fanerad med valnöt och valnötsrot. Skuren dekor. Beslag av mässing. Fem lådor. Nedfällbar klaff med bakomliggande skrivinredning. Bredd 95, djup 59, höjd 153 cm.

Slitage. Repor. Märken. Nyckel saknas.

Utropspris
2 500 SEK