Fanerad med valnöt och valnötsrot. Skuren dekor. Beslag av mässing. Fem lådor. Nedfällbar klaff med bakomliggande skrivinredning. Bredd 95, djup 59, höjd 153 cm.
Slitage. Repor. Märken. Nyckel saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.