SEGELFARTYGSMODELL, 1900-talets mitt.

Bemålad trä samt med metalldetaljer och segel av textil. Längd ca 97, höjd ca 83 cm.

Slitage. Delar saknas. Färgbortfall. Skador vid segel.

Utropspris
1 500 SEK