SERVISDELAR, 35 delar, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.

Uppläggningsfat (10/1694), skål (10/1527), gräddkanna (10/8025), kaffekanna (10/1794), sockerskål med lock (10/1680), tolv assietter (10/1625), sex mindre skålfat (10/1505) samt tolv kaffekoppar med fat (10/1549). Servetter medföljer.

Skada på sockerskål då lockknoppen saknas. Andrasortering. Bruksslitage. En del med nagg.

Utropspris
2 000 SEK