Fast stoppad rygg. Lösa plymåer i sits. Klädsel av skinn. Ben av bok. Sitthöjd ca 40 cm. Längd 180 cm.
Slitage. Repor. Fläckar. Bristningar. Hål. en knapp saknas. Röklukt.