PAAVO TYNELL

VÄGGLAMPOR, ett par, modell 2424. För utomhusbruk. Idman 1900-talets mitt.

Patinerad koppar, insidan vitmålad. Bär tillverkarens stämpel.
Diameter 31 cm, djup 34 cm.

Konditionsrapport

Ställvis omfattande slitage. Ej funktionstestade.

Placering
Stora Robertsgatan 4, 00120 Helsingfors - H1
Följerätt
Ja

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Rosenius

Anna Rosenius
Specialist Design

+358 40 1284 977
anna.rosenius@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 600 EUR

    Slutpris

    920
    EUR
    8 771 SEK
    1 097 USD

    Budhistorik (30 bud)
    1121 sep 20:03920EUR
    9A21 sep 20:03900EUR
    9A21 sep 19:58780EUR
    Acceptpris på 400 EUR uppnåddes