PAAVO TYNELL

VÄGGLAMPOR, ett par, modell 2424. För utomhusbruk. Idman 1900-talets mitt.

Patinerad koppar, insidan vitmålad. Bär tillverkarens stämpel.
Diameter 31 cm, djup 34 cm.

Konditionsrapport

Ställvis omfattande slitage. Ej funktionstestade.

Placering
Stora Robertsgatan 4

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Rosenius

Anna Rosenius
Specialist Design

+358 40 1284 977
anna.rosenius@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 600 EUR

    Slutpris

    440
    EUR
    4 288 SEK
    512 USD

    Budhistorik (4 bud)
    215 nov 19:25440EUR
    315 nov 19:12420EUR
    215 nov 07:56400EUR
    Acceptpris på 400 EUR uppnåddes