MAHJONGSPEL, trä, mässing, ben och bambu, 1900-talets första hälft.

Schatull i trä och mässing innehållande olika spelmarker i ben och bambu. L schatull 23,5. Regler ställ för spelbrickor medföljer.

Slitage. Schatullets lucka skadad och lagad. Vissa spelmarker med skador. Ej genomgånget.

Utropspris
500 SEK