ULLA PROCOPÉ, te- och kaffeservis, 24 delar, porslin, "Valencia", Arabia, Finland.
Handmålad dekor i blått.
11 tekoppar med fat
8 kaffekoppar med fat
Tekanna 15 cm
2 sockerskålar med lock 9 cm
2 ljusstakar 8,5 cm
Obetydligt ytslitage. Tillverkningsdefekter. Mindre nagg på insidan av tekannans lock.