Design
961855

ARTHUR ANDERSSON, Wallåkra, vas av stengods, 1950-/60-tal.

Bukig med ristad geometrisk dekor. Glaserad i brunt och svart. Signerad Wallåkra AWA. Höjd ca 35, bredaste diamater 32 cm.

Smärre glasyrmista.

Utropspris
2 000 SEK