RINGAR, 2 st, med diamanter, 18K vitguld.

Ring med två briljantslipade diamanter, totalt 0.13 ct enligt gravyr. Stämplad 'WH' med en svensk importstämpel. Storlek 16.25/51. Ring med fem åttkantslipade diamanter, totalt ca 0.05 ct enligt gravyr. G Dahlgren & Co, Malmö, 1974. Storlek 17.75/ 52.5. Totalvikt ca 7 g.

Ställvis förlust av rodium plätering. Slitage.

Utropspris
2 500 SEK