Målad. Skuren dekor. Två lådor samt ett par skåpsdörrar. Bredd 117, 49, höjd 128 cm. Nyckel finns.
Senare ben. Slitage. Renoverat och kompletterad. En låda saknar lås. Nyckel passar enbart skåpsdörrarna. En låda med senare lås. Senare målning. Lagningar. Sprickor.