JOHAN PETTERSSON BERG, bägare, silver, Norrköping 1738.

Delvis förgylld, konande, på räfflad fot, vågband, stansad lambrequin och initialer. Höjd 11 cm, vikt 115 gram.

Åldersbetingat slitage.

Utropspris
4 000 SEK