MATSERVIS, 9 delar, jubileumsutgåva efter original från 1760, "Rehnska Mönstret", Rörstrand, 1900-talets andra hälft.
Fyra mattallrikar, numrerade 360/1800. Fyra djupa tallrikar, numrerade 217/1800. Fat, numrerat 1176/1800. Terrin med lock, numrerad 1213/1800. Längd 22- 46 cm. Mestadels i originalkartonger.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.