SERVISDELAR, porslin, 8 + 42 delar, "Musselmalet", Royal Copenhagen samt Bing & Gröndahl, Danmark,

Royal Copenhagen:
Kaffekanna (1/519), två kaffekoppar med fat (1/719), tre assietter (1/574), tallrik (1/572), serveringsskål (1/512).

Bing & Gröndahl:
Fyra kaffekoppar med fat (305), 31 assietter (616), två serveringsskålar på fot (428), två uppläggningsfat (357 samt 363) samt tre ljusstakar (503).

Fyra medföljande kaffefat. Smärre slitage och fläckar. En del med smärre fotringsnagg.

Utropspris
2 000 SEK