MOCCASERVIS, ca 37 delar, Modell Nylund, Lidköping,
Svart och guldfärgad porslin.
9 st moccakoppar med fat.
12 st assietter, diameter ca 18 cm.
1 st kanna med lock.
1 st gräddkanna.
1 st sockerskål.
12 st askfat.
1 st cigarettställ.
Bruksskick. En kopp med krackelyr invändigt.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.