Fanerat med mahogny. Överdel, glasat dörrpar med bakomliggande hyllplan. Underdel, dörrpar med bakomliggande lådor och hyllplan. Invändig belysning. Bredd 111, djup 49, höjd 199 cm. Nyckel finns.
Slitage. Renoverad. Kompletterad. Ställvis blekt. Ej funktionstestad.