ca 1.86 ct, kvalitet ca I-J si, samt mindre diamanter total vikt ca 0.12 ct, platina, storlek 16.5/51, total vikt 3 g. Stämplad CB (för Bucherer).
Spår av renovering på skenan. Bruksslitage
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10