SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft.

Förgylld och bronserad. Dekor av solfjäder. Tudelat glas. 107 x 60 cm.

Slitage. Torrsprickor. Anlupet glas. Färgbortfall. Fläckar. Dekorbortfall/avslag.

Utropspris
4 000 SEK