Carlo Sessa

(Italien, 1909-1974)
Carlo Sessa
(Italien, 1909-1974)

CARLO SESSA, relief, brons, signerad i godset C. Sessa, daterad Natale 1968.

"Pax Hominibus...", 17,5x24,5 cm.

A tergo märkt: "opera di Carlo Sessa, tiratura limitata a 99 esemplari - ed. E.A. Fiera Milano - ". Tillverkarens stämpel Bertoni Milano.

Sedvanligt slitage.

Utropspris
200 EUR