CARLO SESSA, relief, brons, signerad i godset C. Sessa, daterad Natale 1968.
"Pax Hominibus...", 17,5x24,5 cm.
A tergo märkt: "opera di Carlo Sessa, tiratura limitata a 99 esemplari - ed. E.A. Fiera Milano - ". Tillverkarens stämpel Bertoni Milano.
Sedvanligt slitage.