ILMARI TAPIOVAARA, Stolar, fyra stycken, "Hongisto", Laukaan Puu, 1970 / 80-tal.
Av lackerad furu. Märkta undertill. Sitthöjd ca 44 cm.
Bruks- och åldersbetingat slitage. Repor. Märken. Fläckar.