SPEGELLAMPETTER, ett par, rokokostil, porslin, signerade JK? och daterade 1932.

Oval form med riklig dekor av putti och blommor. Handmålade och glaserade i polykrom färgskala. Vardera med tre ljusarmar.
Höjd ca 47,5 cm.

En ljusarm skadad. Nagg förekommer.

Utropspris
2 500 SEK