VITRINSKÅP, 1800-talets andra hälft.

Målat. Glasad dörr med bakomliggande hyllplan. Låda samt dörr med bakomliggande hyllplan. Beslag av mässing. Dekor av sidopilastrar. Bredd 71, djup 42, höjd 212 cm. Nyckel finns.

Slitage. Senare målning. Torrsprickor.

Utropspris
6 000 SEK