BROSCH samt ett par ÖRHÄNGEN med seedpärlor, 18K guld.

Brosch med blomster dekor, ej stämplad. Längd ca 4.2 cm. Örhängen, ett par med seedpärlor, stämplade 'GVH'. Skruvstift. Höjd ca 2.8 cm. Totalvikt ca 9 g.

Broschen är kraftigt lagats. Det finns bucklor och sprickor. Örhängen också med bucklor. Skruvstift är troligen senare.

Utropspris
3 000 SEK