BOK, "Beskrifning öfwer the i Öster-Götland befintelige städer..." utgiven av Carl Fredric Broocman, Norrköping 1760.

Med lacksigill. Hfrb.

Slitage. Fläckar. Skador.

Utropspris
2 000 SEK