LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.

Stomme av mässing behängd med olikslipade prismor. Diameter ca 52 cm. Höjd ca 70 cmFem ljusarmar samt fem ljuskällor.

Slitage. Märken. Ej funktionstestad.

Utropspris
4 000 SEK