Josef Ekberg

(Sverige, 1877-1945)
Josef Ekberg
(Sverige, 1877-1945)

JOSEF EKBERG, vas, sgrafitto, Gustavsberg 1925.

Stiliserad dekor i blått mot ljusblå fond. Signerad GUSTAVSBERG 1925 JE. Ristat nummer 356. Höjd ca 23 cm.

Invändig krackelyr. Slitage.

Utropspris
1 500 SEK