SERVISDELAR, 70 delar, porslin, "Gratewood" och "Etruria", Wedgwood, inköpta på Firma Svenskt Tenn, 1960-tal

Av dekoren "Gratewood":
12 flata tallrikar, diameter 26 cm.
12 djupa bärtallrikar
6 buljongkoppar med fat
Oval skål
Kanna

Av den odekorerade varianten "Etruria":
12 flata tallrikar
12 assietter
12 djupa tallrikar
2 små uppläggningsfat

Enstaka del med krackelyr.

Utropspris
4 000 SEK