VÄRJA

Troligen rysk modell 1798, 1800-talets slut.

Klinga med etsad dekor. Metallfäste med flätverk av metalltråd. Längd 95,5 cm, klingan 80 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Baljan saknas.

Placering
Stora Robertsgatan 4

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 150 EUR

    Slutpris

    165
    EUR
    1 615 SEK
    199 USD

    Budhistorik (18 bud)
    4 3 jan 13:01165EUR
    5 3 jan 02:09155EUR
    4A 3 jan 02:09150EUR