Design
965664

Karin Björquist

(Sverige, 1927-2018)
Karin Björquist
(Sverige, 1927-2018)

KARIN BJÖRQUIST, VAS, keramik, "Diagonal" Gustavsberg, studio 1900-talets mitt

Svart och vit glasyr. Höjd 31,5 cm.

Repor och nagg i botten.

märkt med Studiohanden

Utropspris
150 EUR