STOLAR, 6 stycken, Danmark, 1970-tal.

Skiktlimmade sitsar, fanerade med teak, metallben. Stapelbara. Sitthöjd ca 45, total höjd ca 77 cm (vardera).

Skador. Slitage.

Proveniens

Enligt uppgift från en skola i Christiania, Danmark.

Utropspris
3 000 SEK