BÖCKER, fyra volymer, 1700-tal och 1800-tal, bl.a Orpheus och Euridice Opera uti tre acter

Bestående av Orpheus och Euridice, opera uti tre acter, Stockholm 1773. Les Aventures de Telemaque fils d`ulysse, Västerås 1792. Allmän hushålls och konstbok, första delen, Örebro 1805. Elementerna af arithmetiken och planimetrien, andra upplagan, Kristianstad 1834.

Skador. Slitage. Ej fullständigt genomgångna.

Utropspris
1 500 SEK