Koppen invändigt förgylld. Blomsterdekor samt byggnad ovanför graverad text "Leningrad". Koppens höjd 5 cm, fatets diameter 13 cm. Sammanlagd vikt ca 162 g.
Anlupen. Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.