Design
966487
Signe Persson-Melin
(Sverige, Född 1925)
Signe persson-melin, tekanna "kinesen", rörstrand.

SIGNE PERSSON-MELIN, tekanna "Kinesen", Rörstrand.

Grön glasyr. Signerad R Signe Persson-Melin 201. Höjd 15 cm, längd 25 cm.

Slitage.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
4 000 SEK