SKÅP, barock/barockstil, 1700- samt 1800-tal.

Ek med svärtade detaljer. Dubbeldörrar samt låda. Profilerat krön och kulfötter. Dekor av hopplist, flankerande pilastrar med korintiska kapitäl samt krönande putti hållandes vapensköldar. Bredd 200 cm, djup ca 85 cm, höjd 215 cm. Nyckel finns.

Lagningar. Sprickor. Slitage och märken. Skador. Renoverat och kompletterat.

Utropspris
8 000 SEK