Överdragen mässing, reglerbara hyllor(kompletterade glas), trälist, på fötter. Bredd 81, djup 36, höjd 161 cm.
Anlupen yta med färgbortfall. Kompletterad (glashyllor). Nagg. Repor. Slitage. Nyckel saknas.