Fanerad med teak. Dörrpar med bakomvarande hyllplan samt utdragslådor under. Märkt Bodafors. Mässingsskodda avslut. Bredd ca 110, djup ca 40, höjd ca 135 cm. Nyckel finns.
Slitage. Fanerskador. Krackelyr.