21 dessertskedar, längd 17 cm,
6 matskedar, 20 cm,
10 knivar, stålblad, 20,5 cm,
8 gafflar, 17,5 cm,
6 gafflar, 15 cm,
6 tårtgafflar,
4+1 sillgafflar, 11-12 cm,
1 sardingaffel
1 smörkniv, stålblad
2 såsslevar, förgyllda blad,
1 soppslev, förgyllt blad, längd 32 cm,
1 saltsked, förgyllt blad,
1 serveringsgaffel, längd 15 cm.
Vikt exkl knivar ca 1820 g.
Smörkniven med lagad och lös fog, tre längre gafflar med bristning i skaften. Graveringar, sedvanligt slitage.