BO ÅKE ADAMSSON

32 stycken schackpjäser, för Skultuna Bruk, signerade Bo Åke A.

Patinerad och förgylld brons/mässing. Höjd 13‑24 cm.

40-års present 1986.

Konditionsrapport

Gravyr på samtliga. Smärre slitage.

Följerätt
Ja

Kontakta ansvarig katalogiserare

Sophie Moselius

Sophie Moselius

+46-767 810601
sophie.moselius@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 65 000 SEK

    Slutpris

    50 000
    5 195 EUR
    6 130 USD

    Budhistorik (9 bud)
    6 9 okt 22:0650000SEK
    Acceptpris på 50 000 SEK uppnåddes
    6 9 okt 22:0546000SEK
    6 9 okt 22:0541000SEK