Allmoge
968292

ÖVERSKÅP, allmoge, 1800-talets första hälft.

Originalmålning med texten: Målad år 1837. Bredd 112, djup 42, höjd 104,5 cm.

Originalmålning. Överdel ej komplett skåp. Slitage och smärre skador.

Utropspris
3 000 SEK