BROSCH i form av en fluga.

BROSCH i form av en fluga.

Prytt med diamanter, totalt ca 0,53 ct, samt syntetiska rubiner och safirer. Stämplad 'I**', Stockholm, 1974, 18K vitguld. Längd ca 4.5 cm. Totalvikt ca 7 g.

Det verkar som en diamant har återinfattats och guldet rund denna diamanten är gult guld, ej vit guld. Några diamanter med mindre nagg. Nålen är lite löst. Slitage.

Utropspris
4 000 SEK