Bestående av:
12 tallrikar, diameter 24,5 cm.
12 förrättstallrikar, diameter ca 20,5 cm.
12 djupa fat, diameter 21,5 cm, (en med kantnagg).
2 djupa ovala serveringsfat, längd ca 23,3 cm.
2 ovala fat, längd 23,5 cm.
2 skålar, diameter 21 cm.
1 såssnipa, längd ca 20 cm.
1 större ovalt serveringsfat, längd ca 38,5 cm.
1 mindre ovalt serveringsfat, längd ca 33 cm (kantspricka).
12 assietter, diameter 17 cm.
Smärre slitage, en med kantspricka, en med kantnagg.