Konst Modern svensk konst
968369
Max Mikael Book
(Född 1953)
Max mikael book, blandteknik på duk, a tergo signerad och daterad 1984.

MAX MIKAEL BOOK, blandteknik på duk, a tergo signerad och daterad 1984.

"Förstaelningen". Oramad. 70 x 67 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - T7
Proveniens

Inköpt Galleri Wallner, Malmö, 1986.

Illustrerad sid 81 i bok producerad av Galleri Wallner över Max Books arbeten 79 - 88

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
7 200
681
744
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
29 maj 21:21
7 200 SEK
8
29 maj 21:21
7 000 SEK
26 maj 21:01
4 000 SEK
24 maj 13:54
3 800 SEK
22 maj 22:19
3 500 SEK