MAX MIKAEL BOOK, blandteknik på duk, a tergo signerad och daterad 1984.
"Förstaelningen". Oramad. 70 x 67 cm.
Helhetsintrycket är gott.
Inköpt Galleri Wallner, Malmö, 1986.
Illustrerad sid 81 i bok producerad av Galleri Wallner över Max Books arbeten 79 - 88