Konst Modern svensk konst
968369
Max Mikael Book
(Sverige, Född 1953)
Max mikael book, blandteknik på duk, a tergo signerad och daterad 1984.

MAX MIKAEL BOOK, blandteknik på duk, a tergo signerad och daterad 1984.

"Förstaelningen". Oramad. 70 x 67 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Inköpt Galleri Wallner, Malmö, 1986.

Illustrerad sid 81 i bok producerad av Galleri Wallner över Max Books arbeten 79 - 88

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Utropspris
5 000 SEK