Allmoge
968605

KISTA, 1700-tal.

KISTA, 1700-tal.

Delvis målad. Rak form med beslag av smidesjärn. Invändigt med fack. 89x60, höjd 40 cm.

Slitage, skador, torrsprickor. Locket senare slipat. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK