OLOF FERNLÖF

Sannolikt bröllopsbägare, silver, Göteborg 1724.

Konande, på räfflad fot, livet med graverade initialer och datering i lagerkrans. Höjd ca 14 cm. Vikt ca 249 gram.

Konditionsrapport

Bruks- och åldersbetingat slitage. Bucklor.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Rydén

Karin Rydén

+46-708 214659
karin.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 6 000 SEK

    Slutpris

    3 600
    375 EUR
    443 USD

    Budhistorik (8 bud)
    715 okt 13:113600SEK
    615 okt 02:133400SEK
    5A15 okt 02:133209SEK
    Acceptpris på 3 000 SEK uppnåddes