KARTA, Foto-Litografi G.Arvidsson, K.E. Holm, Helsingfors, 1900-talets början.

"Hankoniemen-Porkkalan rannikkoalue ynnä lähiseudut, käsittävä myöskin seudun Perniölle ja Siuntiolle saakka - Kuststräckan Hangö-Porkkala med omgifningar, omfattande jemväl Bjerno och Sjundeo". Passepartout 52 x 69 cm.

Veck. Smärre fläckar. Smärre slitage. Ej examinerad ur ram.

Utropspris
150 EUR