Design
969050

SVANTE SKOGH, fåtölj, Förenade Möbler, Linköping, 1940-tal.

Alm samt almfaner. Stoppad sits. Klädd med tyg "Willow Boughs" av William Morris. Sitthöjd 40/33.

Slitage. Torrsprickor. Lagningar. Senare klädsel.

Utropspris
1 500 SEK