Delvis målat trä. Två kistor. Längd 40 och 56 cm. Ett mangelbräde. Längd 58 cm. En gjutform. Längd 34 cm.
Slitage. Skador. Sprickor. Delar saknas. Några kompletterade delar. Lagningar.